سرويس باند پهن


یکی از شیوه‌های استفاده از خدمات باند پهن مرداويج، استفاده از ارتباط بی‌سیم یا Wireless است که می‌تواند پهنای باندی بسیار بیش از آن چه که به وسیله سیم‌ تامین می‌شود، در اختیار مشترک قرار دهد.
در این روش از امواج رادیویی، برای انتقال سیگنال بین دو دستگاه استفاده می‌شود. مشترك می‌تواند بسته به نیاز خود و با پرداخت هزینه‌ای که با توجه به میزان پهنای باند اختصاص یافته متغیر خواهد بود، از مزایای داشتن پهنای باند بيسيم بهره‌مند شود. در این روش بر خلاف ADSL، مخابرات نقشی بر عهده نخواهد داشت. تنها محدودیتی که در این روش در نظر گرفته خواهد شد، انتقال سیگنال‌ها در باند فرکانسی مجاز اینترنت بی‌سیم یا Wireless است. باند فرکانسی مجاز این خدمات در سراسر جهان، فرکانس‌های 2.4، 5.4 و 5.8 گیگاهرتز است و شرکت‌های ارایه دهنده‌ی این خدمات تنها می‌توانند خدمات خود را در این فرکانس‌ها ارایه کنند.


پیش‌نیازها
برای استفاده از خدمات Wireless مرداويج، باید پیش‌نیازهای زیر فراهم باشد:


تامین خط دید مستقیم بین مرکز مشتری و نقاط تحت پوشش خدمات پهناي باند بيسيم مرداويج
برای ایجاد ارتباط به وسیله امواج رادیویی، لازم است که دو مرکز ارایه دهنده‌ و گیرنده‌ی خدمات، خط دید مستقیم داشته باشند. گروه فناوري اطلاعات مرداويج با در اختیار داشتن مكان هاي متعدد برای ارایه خدمات اینترنت بی‌سیم امکان مناسبی را برای ارایه‌ی این خدمات فراهم آورده است.


تامین امکانات سخت‌افزاری
برای استفاده از خدمات بی‌سیم (Wireless) و بسته به این که بخواهید از چه امکانات این سرویس استفاده کنید، باید امکانات سخت‌افزاری مناسب فراهم کنید که جزییات دقیق آن را کارشناسان گروه فناوري اطلاعات مرداويج به اطلاع شما خواهند رساند.
برای این منظور، گروه فناوري اطلاعات مرداويج، محصولات و خدمات متنوعی را در این زمینه ارایه می‌کند و نیازهای سخت‌افزاری شما را برای استفاده از این سرویس و البته نیازهای به مراتب فراتر در این زمینه‌ را پوشش می‌دهد.


ملاحظات امنیتی
بی‌گمان، هنگامی که ارتباط شبکه‌ی شما با اینترنت و به طور کلی، خارج از سازمان يا محل استقرار برقرار می‌شود، خطرات نفوذ به شبکه و ریسک‌های امنیتی افزایش می‌یابد. بر این اساس، گروه فناوري اطلاعات مرداويج راهكارها و اقدامات امنيتي مناسبي را در سيستم هاي انتقال بيسيم خود درنظر گرفته است.


چه کسانی می‌توانند از خدمات پهناي باند مرداويج استفاده کنند؟
كليه متقاضيان حقيقي و حقوقي كه برای برقراری ارتباط با شبکه جهانی و شبکه‌های داخلی خود به پهنای باند با سرعت ارسال و دریافت برابر نیازمندند، می‌توانند از گروه فناوري اطلاعات مرداويج استفاده کنند. افزون بر این، اگر به دلیل محدودیت‌های مخابراتی امکان استفاده از خدمات ADSL يا كانال استيجاري ممکن نباشد، خدمات پهناي باند می‌تواند جایگزین مناسبي باشد.